ESENSA Xibiz Јао гел, 40 мл

ESENSA Xibiz Јао гел, 40 мл
221,00 ден.
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012576C
favorite_border

Опис на производот

Xibiz Jao гелот ефикасно ја смирува воспалената и иритирана кожа, по убоди од комарци, изгореници, бричење, депилација.

Синергистичкиот ефект на хамамелис, камилица и нане го намалува црвенилото, осипот, чешањето и првутењето на кожата на местото на примена.

Екстрактот од хамамелис има адстригентно, противвоспалително и регенеративно дејство, додека тинктурата од камилица дејствува смирувачки на кожата.

Нането дава пријатно чувство на разладување и ја намалува болката која се јавува како последица на кожна иритација. Xibiz Jao гелот содржи пантенол и алантоин кои ја стимулираат епителизацијата и регенерацијата на оштетената кожа.

Се препорачува кај:

 • Убоди од комарци и останати инсекти
 • Изгореници
 • Прекумерно сончање
 • Бричење, депилација и епилација
 • Контакт со растенија
 • Зголемено потење
 • Изгореници од медузи

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав:

 • Хамамелис
 • Екстракт од камилица
 • Масло од питомо нане
 • Пантенол
 • Алантоин
 • Токоферол ацетат

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се