ESENSA Змајац сируп со јаглика и витамин Ц, 150 мл

expulmo zmajac primula root and thyme sirup od jaglika i timjan
ESENSA Змајац сируп со јаглика и витамин Ц, 150 мл
182,00 ден.
146,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002049C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Змајац сирупот содржи екстракт од корен од јаглика, кој помага во излачување на секретот од горните дишни патишта и негово полесно исфрлање.

Течните екстракти од јаглика и тимјан придонесуваат во излачување на слузот од бронхиите и разредување на густиот секрет на горните дишни патишта, додека витаминот Ц од течниот екстракт на плодот на шипката, придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав:

  • Течен екстракт на корен од јаглика
  • Водено-глицерински екстракт од тимјан
  • Течен екстракт од плод на шипка

Употреба:

  • Возрасни и деца постари од 12 години: 3 пати на ден по 15 мл сируп (1 супена лажица)
  • Деца помеѓу 4 и 12 години: 3 пати на ден по 5 мл сируп (1 кафена лажичка)
  • Деца до 4 години: да се консултира педијатар

Пред употреба сирупот да се промати. Змајац сирупот да се користи 5-7 дена. Доколку за тоа време не дојде до подобрување на состојбата, побарајте совет од лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се