ESI Алое фреш без алкохол раствор за уста, 500 мл

ESI Алое фреш без алкохол раствор за уста, 500 мл
288,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051253C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Благодарение на хидроген пероксидот и исландскиот лишај, спречува пожолтување на забите, без да влијае на нивниот енамел. Формулирана е со компоненти од природно потекло, без флуориди, СЛС, парабени.

Помага да се спречи формирањето на наслаги и лош здив, ги штити непцата и превенира забен кариес. Благодарение на екстрактот на семе од грејпфрут и ксилитолот спречува размножување на бактериите давајќи свеж здив, алое вера има смирувачко дејство.

Пакување: 500 мл

Содржина

Употреба: ½ мерица жабуркајте во уста 30-60 секунди, исплукајте и исплакнете.

Било каков талог се должи на природноста на компонентите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се