ESI Биоколагеникс лифт за пиење, 10 шишенца

ESI Bio Collagenix Beauty Formula Lift 10 drink ubavina kolagen
ESI Биоколагеникс лифт за пиење, 10 шишенца
2.035,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047249C
favorite_border

Опис на производот

Пијалок за убавина со течен колаген кој ги брише годините од вашето лице!

Револуционерен производ кој на вашата кожа и обезбедува нега против стареење одвнатре, ја затегнува кожата, ја намалува длабочината на брчките и го спречува создавањето на нови.

BIOCOLLAGENIX LIFT содржи ултра висока концентрација на најчист колаген, концентрат на хијалуронска киселина, ресвератрол и моќни антиоксиданси (витамин Ц, цинк, бакар, боровинки и црвено грозје) и овозможува регенерација на кожата, косата, ноктите и сите сврзни ткива во тело.

Колаген 5000 мг тип I и III и дава на кожата тон, еластичност и отпорност на создавање на брчки. По 30тата година се намалува синтезата на колаген, поради што е оправдано да се земаат суплементи за да се спречи стареењето на кожата. Хијалуронската киселина и дава на кожата цврстина, виталност и затегнат изглед. Црвеното грозје - ресвератролот и боровинките содржат активни состојки кои имаат антиоксидативно дејство и се спротивставуваат на стареењето на телото. Витаминот Ц придонесува за нормална синтеза на колаген и на тој начин го спречува создавањето на нови брчки. Бакарот придонесува за одржување на нормална пигментација на кожата и косата. Цинкот ги штити клетките од оксидативен стрес и придонесува за здрав изглед на кожата.

По првата употреба, кожата станува затегната, мазна и сјајна. Убавината на косата и ноктите станува видлива по неколку недели редовна употреба. Како засладувач се користел природен екстракт од листовите на растението стевиа.

Пакување: 10 шишенца х 30 мл
 

Содржина

Состав: прочистена вода, хидролизиран морски колаген од риби (5.000 мг), стабилизатор: глицерол, антиоксиданс: аскорбинска киселина, витамин Ц (80 мг), концентриран сок од плод од боровница (150 мг), регулатор на киселост: лимонска киселина, конзерванси: калиум сорбат и натриум бензоат, ресвератрол (50 мг), натриум хијалуронат (20 мг), цинк сулфат (од кој 1.5 мг цинк), емулгатор: соин лецитин, засладувач: гликозиди од стевиа, бакар глуконат (од кој 0.5 мг бакар).

Не содржи: глутен, млеко и млечни деривати, шеќер, ГМО, вештачки бои или ароми.

Употреба: 1 шишенце дневно, чисто или растворено во течност, навечер пред спиење.

Предупредување: Не користете за време на бременост. Производот содржи колаген од риба и соја лецитин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се