ESI Ербавен фреш гел 100 мл

ESI Ербавен фреш гел 100 мл
367,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001551C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Практичен гел богат со активни состојки како што се: рутин, есцин, бромелаин, екстракт од боровинка, алое, витамин Е, итн. Традиционално познати по нивните смирувачки и олеснувачки својства.
Се препорачува, кога поради погрешни навики, неправилна исхрана, долг престој на нозе или долготрајно седење, во сите ситуации кои водат кон влошување на циркулацијата на ниво на крвните и лимфните капилари. Смирувачкото дејство се подобрува со секојдневна масажа. 
 
Хипо-алерген производ, без боја и мирис, дерматолошки и микробиолошки тестиран. 
 
Пакување: 100 мл

Содржина

Употреба: нанесете го гелот на нозете, особено на глуждовите и листовите на нозете, наутро и навечер, масирајќи од долу нагоре се до целосно апсорбирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се