ESI Хепадиет, 45 таблети

ESI Хепадиет, 45 таблети
289,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001360C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Хепадиет е додаток во исхраната со артичок и билни екстракти од млечен трн и глуварче, со витамин Б6, метионин, инозитол и холин. Холинот придонесува за одржување на нормална функција на црниот дроб и за нормален липиден метаболизам. Витаминот Б6 допринесува за нормален метаболизам на протеините и гликогенот.

Пакување: 45 таблети

Содржина

Состав: две таблети содржат:

Артичок лист во прав 400 мг

Млечен трн

од кои силимарин

160 мг

3.2 мг

Глуварче

од кои инулин

60 мг

1.2 мг

Витамин Б6 2 мг
Холин битартарат 200 мг
Л-Метионин 80 мг
Инозитол 80 мг

 

Употреба: две таблети дневно, со поголема количина вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се