ESI Масло од чајно дрво 25 мл

ESI Масло од чајно дрво 25 мл
407,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
042758C
favorite_border

Опис на производот

Tea Tree Remedy е 100% чисто масло, кое гарантира содржина на активните компоненти која е повисока од 38%. Есенцијалното масло кое доаѓа од листовите на чајното дрво е типично Австралиски производ и е користено со векови заради неговите својства. Есенцијалното масло од листовите на Malaleuca alternifolia (масло од чајно дрво) ја подобрува физиолошката отпорност на телото во случаи на неповолни услови на средината.

Маслото од чајно дрво е природен антисептик со широка примена. Корисно е во случаи на гребнатини, каснувања и пликови, опекотини, егземи, мали посекотини, мозолчиња, после бричење. Исто така се користи да се спречи ширење на вошки помеѓу децата, со прскање на разредено масло на косата секое утро пред одење на училиште. Може да се користи и при машинско перење на алишта.

Има антибактериско, антифунгално, антивирално и антиинфламаторно дејство.

Благодарение на неговите активни состојки ги елиминира бактериите, габите и вирусите од кожата и од кожните израстоци (коса и нокти).

Маслото од чајно дрво лесно се впива во кожата со цел да изврши длабоко делување, а покрај тоа се карактеризира и со благо локално анестетско дејство.

Пакување: 25 мл

Содржина

Состав: 100% есенцијално масло од листови на малалеука алтернифолиа (масло од чајно дрво).

Употреба: нанесете неколку капки на кожата во случаи на гребнатини, мали посекотини, каснувања, пликови и мозолчиња.

Со цел да се обезбеди добросостојба на примарните дишни патишта се советува да се земат 2-3 капки, растворени во вода, на коцка шеќер или во чајна лажичка мед.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се