ESI Propolaid Флу, 10 кесички

ESI Propolaid Флу, 10 кесички
290,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037969C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Диететски додаток на база на Н-ацетилцистеин, суви екстракти од прополис, гринделиа, росика, мед и есенцијални масла од мента и еукалиптус.

Пакување: 10 кесички 

Содржина

Состав: шеќер, Н-ацетилцистеин (600мг), прополис смола сув екстракт тит. на 12% флавоноиди тотални како галангин 150 мг, гринделиа сув екстракт 4/1(130 мг), росика - сув екстракт 4/1 (100 мг), мед во прав (со малтодекстрин), коректори на киселоста: натриум цитрат, стабилизатори: арапска гума, есенцијални масла од еукалиптус и мента, засладувач: стевиа (стевиол гликозиди), антиагломерант: силициум диоксид, ментол. 

Содржи: арапска гума, сахароза, гел од силициум, содржи малтодекстрин.

Употреба: растворете ја содржината на една кесичка во чаша вода (околу 100 мл) млака или топла вода, за де се постигне балсамичниот ефект. Користете една кесичка дневно.

Предупредување: производот не е наменет за деца под 3 години.                                                                             

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се