ESI Propolaid Прополис безалкохолен раствор, 50 мл

esi propolaid estratto puro analcolico prpolis purificata echinacea  propolis ekstrakt bez alkohol  rastvor
ESI Propolaid Прополис безалкохолен раствор, 50 мл
271,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010581C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана на база на прополис и ехинацеа
  • Ехинацеата е корисна за подобрување на природната одбрана на организмот
  • Прополисот е производ во пчелната кошница што го користат пчелите за да го заштитат саќето од инсекти, бактерии и габи

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: фруктоза, дестилирана вода, прополис смола сув екстракт титриран 12% вкупни флавоноиди, како галангин (1000 мг), ехинацеа, билка сув екстракт титриран 4% полифеноли (500 мг), ароми, конзерванс: калиум сорбат.

Употреба: препорачуваме 1.5 мл двапати на ден, чист или разреден (во вода или овошен сок).

За деца (4-12 години) се препорачува да се земаат 0.5 мл два пати на ден.

Откако ќе се отвори, чувајте го производот во фрижидер.

Предупредување: производот не е наменет за деца под 3 години. Не ја надминувајте препорачаната доза. Не го употребувајте Прополаид растворот за време на бременост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се