ESI Ригенфорте ретард, 30 капсули

ESI rigenforte biotinaks retard
ESI Ригенфорте ретард, 30 капсули
362,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
022148C
favorite_border

Опис на производот

Диететски додаток со биотинакс, витамини, минерали и аминокиселини корисен за добросостојба на косата и ноктите.

Капсулата ретард е двофазна кoja содржи 4 компримирани таблетки: 2 од нив во основа се врз база на сулфурни аминокиселини и минерали и 2 се на база на сулфурни аминокиселини и витамини.

Ослободувањето е забавено и различно помеѓу нив. Сите 4 комприминирани таблети се гастрорезистентни или поминуваат низ желудникот останувајќи речиси непроменети и стигнуваат до цревата каде што се растопуваат во различно време за да му обезбедат на организмот можност за постепено и комплетно искористување на хранливите состојки кои се содржани во нив.

Основни компоненти:

  • Биотинакс - патентирана формула составена од биотин, метионин и цистин. Биотинот е корисен за одржување на нормална коса, а метионин и цистин се сулфурни аминокиселини кои се составен дел на кератинозната структура на косата.
  • Витамин Е и селен - благодарение на антиоксидативното дејство, се во состојба да го отстранат штетното дејство на слободните радикали
  • Цинк - корисен е за добросостојбата на косата и ноктите
  • Бакар - ја подобрува нормалната боја на косата

Пакување: 30 капсули

Содржина

Употреба: 1 капсула дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се