ESI Зелен чај, 60 капсули

ESI Зелен чај, 60 капсули
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001366C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Диететски додаток, 100% природен, има антиоксидативна моќ и помага во топењето на мастите. Билен производ на база на сув екстракт од зелен чај стандардизиран да содржи 40% полифеноли. 

ЗЕЛЕН ЧАЈ за контрола на телесната тежина и исфрлање на вишок течности од организмот.

Зелен чај 500 мг е додаток во исхраната од ESI, произведен од екстракт од млади листови на чај, корисен за намалување на тежината и исфрлање на вишокот течности, односно стимулирање на диурезата на телото.

Капсулите со зелен чај на ESI содржат комбинација од микронизирани листови и сув екстракт титриран на 40% полифеноли, а самата капсула е од лесно сварливи растителни влакна, погодни за вегани и вегетаријанци.

Придобивки од зелениот чај за телото:

Зелениот чај носи значајни придобивки, благодарение на високата содржина на полифеноли, витамини и таини. Покрај тоа што ја подобрува дренажата на вишокот телесни течности, зелениот чај исто така има антиоксидантно дејство врз телесните ткива, против дејството на слободните радикали, но има и тоничен и енергетски ефект врз телото, при физички и ментален замор.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Употреба: две капсули дневно со 250 мл вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се