ETERNELLE PHARMA Ливариз сет - спреј + крема, 2 х 100 мл

ETERNELLE PHARMA Ливариз сет - спреј + крема, 2 х 100 мл
1.290,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053137C
favorite_border

Опис на производот

Livariz - спреј и крема е нов козметички производ проектиран и развиен од страна на фармацевтската куќа Eternelle Pharma.

Се користи за: сите проблеми поврзани со вени и капилари, за болни и оштетени нозе, за проширени вени, печење во нозете, замор, грчеви и пецкање, чувство на тежина во нозете. Состојките се на природна основа: масло од пеперминт, лаванда, лимон, и Ruscus aculeatus L. е повеќегодишна зимзелена грмушка од семејството на аспарагус (Asparagaceae).

Livariz спреј ви дава чувство на олеснување затоа што го намалува отокот и тешките нозе, грчевите и трпнењето во нозете, ја подобрува микроциркулацијата. Сето ова без хируршка интервенција.
 
Livariz се темели на криноген технологија. Го забрзува протокот на крв и ја намалува температурата на третитаното место. Благодарение на “мраз ефектот” во тоа време се чувствува олеснување во нозете, што дава свежо чувство. Можете да го користите неколку пати на ден за да почувствувате свежина и олеснување на кожата.
 
Пакување: спреј 100 мл + крема 100 мл

Содржина

Состав:

Активни состојки: масло од пеперминт, лаванда, лимон, и Ruscus aculeatus L. е повеќегодишна зимзелена грмушка од семејството на аспарагус (Asparagaceae).

Употреба:

  • Спреј:
Спрејот се нанесува на кожата на одалеченост од 15-20 цм.
Спрејот се нанесува на најкритичните делови од нозете и после тоа се размачкува на површината на нозете кај што се отечените вени највидливи.
Спрејот можете да го нанесувате два пати на ден. Препорачуваме наутро и навечер.
После нанесувањето на спрејот ќе осетите ладно по нозете и тоа е сосема нормално.
 
  • Крема:
Кремот со нежно масирање нанесете го на местото каде претходно сте ставиле спреј.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се