EUCERIN Anti-Pigment Дневен крем со СПФ 30, 50 мл

EUCERIN Anti-Pigment Дневен крем со СПФ 30, 50 мл
1.854,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045410C
favorite_border

Опис на производот

Дневниот крем со СПФ 30 содржи Thiamidol, ефикасна патентирана состојка којашто делува на основната причина за хиперпигментација.

Дерматолошките иследувања докажуваат дека помага за намалување на синтезата на меланин, односно ги намалува темните дамки на кожата и го превенира нивното повторно појавување.

Првите резултати се забележуваат после две седмици, а изгледот на кожата се подобрува со текот на времето при редовна употреба. Хидратантниот дневен крем содржи УВА и УВБ филтри (СПФ 30), со коишто обезбедува ефикасна заштита од сонцето и ја намалува можноста за појава на пигментни дамки предизвикани од сонцето. Тенот на кожата изгледа рамномерен и сјаен.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Homosalate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Tapioca Starch, Distarch Phosphate, C12-15 Alkyl Benzoate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Tocopherol, Glucosylrutin, Isoquercitrin, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Sodium Chloride, Xanthan Gum, Carbomer, Sodium Hydroxide, Glyceryl Stearate, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Trisodium EDTA, Parfum.

Употреба: Со нежни масажни движења, нанесете наутро на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.  Избегнувајте контакт со очите. Користете го секој производ од линијата секојдневно.

Нанесувајте производи коишто содржат Thiamidol до четири пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се