EUCERIN Anti-Pigment Коректор, 5 мл

EUCERIN Anti-Pigment Коректор, 5 мл
1.304,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045449C
favorite_border

Опис на производот

Anti-Pigment Коректор е гел, со немасна текстура, со локален апликатор којшто го олеснува прецизното нанесување на мали зони со хиперпигментации.

Содржи Thiamidol, ефикасна патентирана состојка, којашто делува на основниот причинител на хиперпигментациите, со тоа што ја намалува синтезата на меланин. Нанесен директно на хиперпигментните дамки, тој докажано ги намалува и ја превенира нивната повторна појава.

Првите резултати се видливи после две седмици, а изгледот на кожата се подобрува со текот на времето при редовна употреба.

Тенот на кожата станува порамномерен.

Пакување: 5 мл

Содржина

Состав: Alcohol Denat, Aqua, Glycerin, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol, Glucosylrutin, Isoquercitrin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer.

Употреба: Нанесете еднаш до два пати дневно (наутро и/или навечер), на чиста кожа. Нанесете мала количина директно на сончевите дамки. Избегнувајте контакт со очите. Потоа нанесете соодветен хидратантен крем. Користете го секој производ од линијата секојдневно.

Нанесувајте производи коишто содржат Thiamidol до четири пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се