EUCERIN Anti-Pigment Ноќен крем, 50 мл

EUCERIN Anti-Pigment Ноќен крем, 50 мл
1.854,00 ден.
1.112,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045448C
Online only
Акција само online, поради краток рок! Рокот на траење е до 30.07.2024
favorite_border

Опис на производот

Ноќниот крем содржи Thiamidol, ефикасна патентирана состојка којашто делува на основната причина за хиперпигментација. Дерматолошките иследувања докажуваат дека помага за намалување на синтезата на меланин, односно ги намалува хиперпигментните дамки на кожата и го превенира нивното повторно појавување.

Првите резултати се забележуваат после две седмици, а изгледот на кожата се подобрува со текот на времето при редовна употреба.

Ноќниот крем содржи и декспантенол - активна состојка, којашто докажано ја помага регенерацијата на кожата во текот на ноќта. Тенот на кожата е рамномерен и сјаен.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Alcohol Denat., Cetearyl Isononanoate, Squalane, Panthenol, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Butyrospermum Parkii Butter, Methylpropanediol, Lauroyl Lysine, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Tocopherol, Glucosylrutin, Carbomer, Chondrus Crispus Extract, Sodium Hydroxide, Isoquercitrin, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Со нежни масажни движења, нанесете навечер на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.

Избегнувајте контакт со очите. Користете го секој производ од линијата секојдневно. Нанесувајте производи коишто содржат Thiamidol до четири пати дневно .

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се