EUCERIN Anti-Pigment Серум со двојно дејство, 30 мл

EUCERIN Anti-Pigment Серум со двојно дејство, 30 мл
2.481,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045406C
favorite_border

Опис на производот

Серумот со двојно дејство ефикасно ги намалува темните дамки и ја превенира нивната повторна појава, и го подобрува изгледот на кожата.

Серумот е со двојно дејство на кожата: со Thiamidol и концентрирана хијалуронска киселина, за сјајна кожа со рамномерен тен.

Eucerin Anti-Pigment серумот со двојно дејство ги обединува двата серума коишто делуваат на различни начини:

Thiamidol: ефикасна патентирана состојка којашто делува на основната причина за појава на хиперпигментација и докажано со клинички проучувања ја намалува хиперпигментацијата и ја превенира нејзината повторна појава при редовна употреба

Концентрирана хијалуронска киселина: една од најефикасните хидратантни состојки која ѝ помага на  кожата да привлече вода и да ја задржи хидратацијата.

Лесната емулзија ги намалува хиперпигментните дамки и ја превенира нивната повторна појава, го подобрува надворешниот изглед на кожата, што е и докажано со клинички и дерматолошки проучувања.

Првите резултати се видливи после две седмици и се подобруваат постојано при редовна употреба. Кожата е мазна и изгледа свежа, сјајна и со рамномерен тен.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol Denat, Butylene Glycol, Glycerin, Octocrylene, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Isononanoate, Distarch Phosphate, Methylpropanediol, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Hyaluronate, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Tocopherol, Glucosylrutin, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Isoquercitrin, Citric Acid, Sodium Chloride, Trisodium EDTA, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете еднаш до два пати дневно (наутро и/или навечер) со нежни масажни движења, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.

Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се