EUCERIN Aquaphor SOS Балсам за нега на усни, 10 г

EUCERIN Aquaphor SOS Балсам за нега на усни, 10 г
379,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048687C
favorite_border

Опис на производот

  • За суви, испукани усни
  • Смирување на чувството за сувост во рамките на 60 секунди

Усните можат да станат суви, испукани и да се создаде чувство на дискомфорт. Во ваков случај потребна е SOS нега.

Aquaphor SOS Заштитниот мевлем за усни содржи регенеративен декспантенол. Тој ја зајакнува заштитната бариера на кожата со што се подобрува обновувањето на распуканите усни, ја заштитува и ја смирува кожата.

Резултат:

  • Брза нега и смирување на чувството за сувост
  • За меки и нежни усни
  • Без мирис и конзерванси
  • Погоден за деца над 3 години

Дерматолошките проучувања докажуваат:

Многу добра ефикасност и подносливост дури и од проблематична кожа.

Пакување: 10 г

Содржина

Состав: октилдодеканол, Ц18-38 алкил хидроксистеароил стеарат, масло од семе од рицинус комунис, каприлик/каприк триглицерид, глицерин, пантенол, бис-диглицерил полиациладипат-2, вода, полиглицерил-3 диизостеарат, бутироспермум паркии бутер, хидрогенизирано рицинусово масло, токоферол, токоферил ацетат, натриум аскорбил фосфат, цера алба, бисаболол, Ц20-40 алкил стеарат, магнезиум стеарат, магнезиум сулфат.

Употреба: За надворешна употреба. Нанесувајте толку често колку што е неопходно на усните. Овозможува брза нега и смирување на чувството на сувост.

  • За меки и нежни усни
  • Без мирис и конзерванси
  • Погоден за деца над 3 години

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се