EUCERIN AtopiControl Балсам за тело, 400 мл

Eucerin 87944 AtopiControl Balm Balsamo corpo texture leggera - Light texture body balm 400ml balsam za telo za suva atopicna koza cesanje jadez
EUCERIN AtopiControl Балсам за тело, 400 мл
1.733,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050019C
favorite_border

Опис на производот

Иритираната сува кожа пратена со јадеж (склона кон атопија) може да предизвика силно чешање. Затоа таквата кожа има потреба од соодветна смирувачка нега.

Формулата збогатена со смирувачкиот ликохалкон А (екстракт од корен на кинеска ликорица), липиди (омега 3 и 6 масни киселини и серамиди) и нежно шиа масло, помага за подобра состојба на кожната бариера, смирување на јадежот и иритацијата на кожата.

  • Брзо се впива, не е леплив, не е масен
  • Обезбедува хидратација и помага за мека и мазна кожа
  • Липидите во составот и емулзијата масло-во-вода ѝ обезбедуваат на кожата лесно и пријатно чувство
  • Редовната употреба помага за оддржување на добра состојба на кожата
  • Не содржи мирис
  • Многу добра ефикасност и подносливост од кожа склона кон атопија. 
  • Погоден за бебиња.

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter,Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Vitis Vinifera Seed Oil, Distarch Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Oenothera Biennis Oil, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Ceramide NP, Tocopherol, Sodium PCA, Glycine, Arginine HCL, Carbomer, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Citrate, Caprylyl Glycol, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate.

Употреба: Нанесете еднаш-два пати дневно или толку често колку што е неопходно. За оптимална нега користете го во комбинација со Eucerin® AtopiControl масло за туширање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се