EUCERIN AtopiControl Интензивен смирувачки крем, 40 мл

Eucerin 63174 AtopiControl Akutpflege Creme, 40 ml Acute care cream  intenziven smiruvacki krem za akutna nega
EUCERIN AtopiControl Интензивен смирувачки крем, 40 мл
1.003,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023183C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin AtopiControl Интензивниот смирувачки крем го прекинува магичниот круг на јадеж и чешање, со што ја смирува кожата. Помага да се намали употребата на хидрокортизон во текот на акутните фази со воспаление. Клиничките иследувања покажаа дека користењето на AtopiControl Интензивниот смирувачки крем има сразмерен ефект со користењето на 1% хидрокортизон крем. AtopiControl Интензивниот смирувачки крем не е лекарство и не може да се користи како замена за лековите.

На засегнатите делови на кожата нанесувајте од интензивниот смирувачки крем толку често колку што е неопходно за да се смири кожата. Eucerin AtopiControl Интензивниот смирувачки крем содржи комплекс од обновувачки омега 6 масни киселини (масло од ноќниче и масло од семки на грозје), смирувачкиот ликохалкон А (екстракт од коренот на кинеска ликорица), антибактерискиот декандиол и оладувачкиот ментоксипропандиол. Со клиничките и дерматолошките иследувања беше докажана неговата подносливост од атопична кожа. Погоден е за бебиња, деца и возрасни.

За да се минимизира ризикот од воспаленија и алергии, производот не содржи  додатоци за боја, мирис и нема парабени.

Пакување: 40 мл.

Содржина

Состав: вода, глицерин, каприлик/каприк триглицерид, диметикон, пентаеритритил тетраизостеарат, триизостеарин, масло од семе од витис винифера, масло од ноќниче, цетил алкохол, глицерил стеарат, ПЕГ-40 стеарат, феноксиетанол, етилхексилглицерин, 1,2-хексанедиол, натриум цитрат, токоферол, децилен гликол, ментоксипропанедиол, лимонска киселина, екстракт од корен од глицириза инфлата, серамид НП, аскорбил палмитат.

Употреба: За надворешна употреба. Нанесете толку често колку што е неопходно за нега на воспалените делови во акутните фази. Понекогаш е можен оладувачки ефект или лесно печење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се