EUCERIN AtopiControl Масло за туширање, 400 мл

Eucerin 63173 AtopiControl Dusch - und badeol olio detergente - Shower and bath oil 400ml maslo za tusiranje
EUCERIN AtopiControl Масло за туширање, 400 мл
1.087,00 ден.
761,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023182C
Online only
Акција само online, поради краток рок! Рокот на траење е до 30.09.2024
favorite_border

Опис на производот

Масло за туширање - погодно за бебиња.

Маслото за туширање нежно ја измива и ја смирува атопичната кожа, го смирува јадежот и ја заштитува од последователно исушување. Користете ја секојдневно, како во текот на акутните фази, така и за време на мирните фази без симптоми.

Содржи повеќе од 50% омега масла и други природни масла со кои ја омекнува кожата, ја заштитува од последователно исушување и го смирува јадежот. Eucerin AtopiControl Маслото за туширање се нанесува на мокра кожа за секојдневното капење.

Погодно е за бебиња, деца и возрасни. За бебињата се препорачува маслото за туширање да се раствори во водата за капење.

За да се минимизира ризикот од иритации, Eucerin AtopiControl Маслото за туширање не содржи додадени мириси, бои и конзерванси.

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: Glycine Soja, Ricinus Communis Seed Oil, Laureth-4, MIPA-Laureth Sulfate, Laureth-9, Poloxamer 101, Propylene Glycol, Aqua, BHT, Propyl Gallate.

Употреба: Нанесете Eucerin AtopiControl Масло за туширање на мокра кожа. Нежно измасирајте за да направите пена, потоа исплакнете обилно. Нежно исушете ја кожата со тапкање со крпата, без триење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се