EUCERIN DEO Pол-он за чуствителна кожа 48 часа, 50 мл

EUCERIN DEO Pол-он за чуствителна кожа 48 часа, 50 мл
568,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036366C
favorite_border

Опис на производот

Рол-он за нормално потење 48 часа.

Рол-он за чувствителна кожа без алуминиумски соли, алкохол, бои и парабени.

Рол-онот обезбедува заштита и е погоден за чувствителна кожа. Погоден за луѓе со нeподносливост кон дезодоранси, како и за луѓе со атопичен дерматитис.

Рол-онот може да се користи веднаш после бричење или епилација и е со докажана 48-часовна заштита од непријатен мирис. Со пријатен мирис кој дава свежина и ја заштитува кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Steareth-2, Caprylic/Capric Triglyceride, Steareth-21 Polyquaternium-16, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Parfum.

Употреба:  Нанесете после капење: наутро и/или навечер и повторете ако е неопходно. Може да се користи веднаш после бричење или епилација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се