EUCERIN DermatoCLEAN (HYALURON) Мицеларна вода 3 во 1, 400 мл

EUCERIN DermatoCLEAN (HYALURON) Мицеларна вода 3 во 1, 400 мл
1.018,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036365C
favorite_border

Опис на производот

Мицеларна вода 3 во 1 со хијалурон, за секој тип на кожа.

Мицеларната вода 3 во 1 ја освежува и ја чисти кожата:

  • Ги отстранува нечистотиите и шминката од очите и лицето
  • Помага кожата подобро да дише
  • Лесна и удобна за употреба

Клиничките студии докажуваат дека е компатибилна со чувствителната кожа и дека е погодна за отстранување на шминката од очите.

Содржи иновативна комбинација од активни состојки:

  • APG комплекс: ефикасен и нежен комплекс за отстранување на нечистотиите
  • Глуко-глицерол: природна хидратантна активна состојка
  • Хијалуронска киселина: интензивна хидратација

Резултат: Шминката и нечистотиите од очите и кожата на лицето се отстранети. Кожата е смирена, видно помека и помазна.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Poloxamer 124, Glyceryl Glucoside, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Decyl Glucoside, Arginine HCL, Sodium Cocoamphoacetate, Trisodium EDTA, Sodium Chloride, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol.

Употреба: Удобен производ за чистење на кожата, којшто може секојдневно да се користи.
Нанесете со нежни движења наутро и навечер, со памучен тампон на лицето, вратот и деколтето.
Повторувајте, додека памучниот тампон да остане чист.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се