EUCERIN DermatoCLEAN (HYALURON) Млеко за чистење лице, 200 мл

EUCERIN DermatoCLEAN (HYALURON) Млеко за чистење лице, 200 мл
757,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017456C
favorite_border

Опис на производот

 Млеко за чистење лице со хијалурон, за сува кожа.

  • Со богата кремаста текстура
  • Ја отстранува шминката
  • Помага кожата подобро да дише
  • Докажано е дека е компатибилно со чувствителната кожа
  • Ја прихранува сувата и чувствителна кожа

Содржи иновативна комбинација од активни состојки:

  • APG комплекс - ефикасен и нежен комплекс за отстранување на нечистотиите
  • Глуко-глицерол - природна хидратантна активна состојка
  • Хијалуронска киселина - интензивна хидратација

Резултат: Кожата е видно помека и помазна.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Glucoside, Cetearyl Isononanoate, Sodium Hyaluronate, Decyl Glucoside, Glyceryl Stearate SE, Sodium Cetearyl Sulfate, Carbomer, Sodium Citrate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Piroctone Olamine, Potassium Sorbate.

Употреба: Со нежни масажни движења, нанесете наутро и навечер на лицето, вратот и деколтето, користејќи ги јагодиците на прстите или памучен тампон

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се