EUCERIN DermoCapillaire pH5 Шампон за чувствителен скалп, 250 мл

EUCERIN DermoCapillaire pH5 Шампон за чувствителен скалп, 250 мл
639,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020360C
favorite_border

Опис на производот

Здравиот скалп има лесно кисела pH од 4.5 до 5.5.

Таа природна кисела средина ја заштитува кожата од штетните бактерии или други иританси. Затоа кога балансот ќе се наруши - на пример од топлина, болести, козметика или стрес, може да дојде до чувствителност на скалпот.

Шампонот за чувствителен скалп е специјално создаден за да го одржи природното pH ниво на кожата, ефикасно ги измива косата и скалпот и заштитува од исушување и иритации. Ги измива нечистотиите, полените и алергените, а косата е блескава, мека и мазна.

Погоден е за бебиња над 3 месеци.

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Sorbitol, Sodium Myreth Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Sodium Acetate, Polyquaternium-10, Phenoxyethanol, Piroctone Olamine, Parfum.

Употреба: Нанесете на мокра коса и со масажни движења распенете. Оставете да делува, па исплакнете.

Погоден за секојдневна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се