EUCERIN DermoCapillaire Ревитализирачки шампон за тенка коса, 250 мл

EUCERIN DermoCapillaire Ревитализирачки шампон за тенка коса, 250 мл
885,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046742C
favorite_border

Опис на производот

За коса со тенки, слаби влакна, како и за коса со наследен косопад.

  • Помага за зајакнување на коренот на влакното преку поддршка на неговото снабдување со енергија, кога се препорачува во комбинација со DermoCapillaire Ревитализирачки тоник за скалп
  • Специјални средства за потхранување, коишто ја осигуруваат мекоста на косата
  • Дава обем и здрав сјај на косата

Активни состојки: двете активни состојки, карнитин и креатин, коишто се наоѓаат природно во телото, помагаат да се зајакне коренот на косата.

Резултат: Скалпот и косата се внимателно исчистени. Дерматолошките иследувања докажуваат многу добра ефикасност и подносливост. Погоден е и за чувствителен скалп кај луѓе со истенчена коса, заради наследно губење на косата.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-3 Distearate, Sodium Chloride, Carnitine, Creatine, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Glycerin, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, 1-Methylhydantoin-2-Imide, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Sodium Hydroxide, Parfum.

Употреба: За надворешна употреба.

Нанесете на мокра коса, направете пена со масажни движења, оставете да поделува и исплакнете. Погоден за секојдневна употреба. За подобри резултати користете го во комбинација со DermoCapillaire Ревитализирачки тоник за скалп.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се