EUCERIN DermoCapillaire Ревитализирачки тоник за скалп, 100 мл

EUCERIN DermoCapillaire Ревитализирачки тоник за скалп, 100 мл
1.103,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046743C
favorite_border

Опис на производот

Намена:

  • За коса со тенки, слаби влакна, како и за коса со наследен косопад.
  • Помага за зајакнување на коренот на влакното преку поддршка на неговото снабдување со енергија

Активни состојки: двете активни состојки, карнитин и креатин, коишто се наоѓаат природно во телото, помагаат да се зајакне коренот на косата. Формулата е збогатена и со ликохалкон А, кој го помага смирувањето на микровоспаленијата на скалпот.

Дерматолошките иследувања докажуваат многу добра ефикасност и подносливост. Погоден е и за чувствителен скалп кај луѓе со истенчена коса, заради наследно губење на косата.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol Denat., Carnitine, Creatine, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Laureth-9, Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, 1-Methylhydantoin-2-Imide, Hydroxyethylcellulose, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Parfum.

Употреба: За надворешна употреба. Се нанесува со масажа, директно на сув или мокар скалп, после миење на косата.

Не го измивајте.

Избегнувајте контакт со очите.

За секојдневна употреба.

За подобри резултати користете го во комбинација со DermoCapillaire Ревитализирачки шампон.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се