EUCERIN DermoCapillaire Шампон против првут за масен скалп, 250 мл

EUCERIN DermoCapillaire Шампон против првут за масен скалп, 250 мл
885,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020658C
favorite_border

Опис на производот

Гел-шампонот против масен првут е специјално создаден за измивање на скалп со масен првут и себороичен дерматитис. Нежно го измива скалпот и косата од жолтеникавиот првут и го смирува јадежот уште после првото измивање.

Косата изгледа сјајна, мека и мазна.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Laureth-9, Piroctone Olamine, Climbazole, Undecylenamido Propyl Betaine, Polyquaternium-10, Glycerin, Sodium Chloride, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Parfum.

Употреба: Нанесете на мокра коса и со масажни движења распенете. Оставете да делува, па исплакнете.

Погоден за секојдневна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се