EUCERIN DermoCapillaire Шампон за многу чуствителен скалп 250 мл

EUCERIN DermoCapillaire Шампон за многу чуствителен скалп 250 мл
639,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020662C
favorite_border

Опис на производот

Шампон за многу чувствителен скалп - погоден за бебиња.

Шампонот за многу чувствителен скалп е специјално создаден за миење на хиперчувствителен скалп. Има исклучително лесна формула којашто нежно го измива скалпот и го заштитува од исушување. Исто така ги смирува иритациите, дури и при хиперчувствителен или проблематичен скалп. Го смирува јадежот уште после првото измивање.

Погоден за бебиња и деца со многу чувствителен скалп и кожа склона кон атопичен дерматитис.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Bisabolol, Polyquaternium-10, Citric Acid, Laureth-2, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate.

Употреба: Нанесете на мокра коса и со масажни движења распенете. Оставете да делува, па исплакнете добро со вода.

Погоден за секојдневна употреба.

Погоден за бебиња.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се