EUCERIN DermoPure Гел за миење лице, 400 мл

EUCERIN DermoPure Гел за миење лице, 400 мл
960,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040482C
favorite_border

Опис на производот

  • Гел за миење лице за масна кожа
  • Нежно го отстранува вишокот на себум и дава мат - ефект на кожата
  • Одлична ефикасност и подносливост од кожа склона кон акни
  • Компатибилен е со препарати за третман на акни
  • Некомедоген

Активни состојки:

Активен површински комплекс за измивање (6% Ampho-Tenside), без сапун.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Salicylic Acid.

Употреба: Намокрете го лицето, нанесете од гелот за миење на рацете и распенете.
Исплакнете со топла вода.
Пазете ги очите.
Да не се користи за деца под 8-годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се