EUCERIN DermoPure Гел за миење со тројно дејство, 150 мл

EUCERIN Dermo Pure Triple Effect Gel za mienje lice i telo, so trojno dejstvo
EUCERIN DermoPure Гел за миење со тројно дејство, 150 мл
811,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055668C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN Dermo Pure Triple Effect Гел за миење со тројно дејство, 150 мл

 • Гел за миење за лице и тело
 • За масна кожа
 • За кожа склона кон акни
 • За резидуални дамки после акни
 • Моментен ефект при употреба: чисто и свежо чувство на кожата
 • Со редовна употреба: видно ги намалува дамките настанати како последица на акни
 • Формулата е некомедогена (не ги затвора порите)
 • Не ја суши кожата

Се препорачува

 • При акни - поради тоа што содржи 2% антибактериска салицилна киселина која служи за намалување на замастувањето и запушените пори
 • При хиперпигментни дамки - поради ексфолирачкиот AHA/BHA/PHA киселински комплекс во составот, кој служи за отстранување на површинските мртви кожни клетки и редуцирање на дамките (постинфламаторна хиперпигментација)
 • При масен сјај - поради тоа што темелно го чисти и отстранува прекумерниот себум, нечистотиите и шминката

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Aqua, Coco-Glucoside, Salicylic Acid, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Xanthan Gum, PEG-8, Alcohol Denat., Glycolic Acid, Gluconolactone, Phenoxyethanol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Parfum

Начин на употреба: за надворешна употреба. Може да се користи секојдневно. Нанесете на рацете, протријте за да направите пена и нанесете на влажно лице, потоа исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се