EUCERIN DermoPure Интензивен смирувачки крем 50 мл

EUCERIN DermoPure Интензивен смирувачки крем 50 мл
970,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040479C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Помага за смирување на несаканите ефекти предизвикани од медикаментозната терапија за акни. Неговата интензивно хидратирачка, нелеплива формула помага за смирување на иритациите, затегнатоста и црвенилото на кожата, со што ја враќаме контролата над проблематичната кожа склона кон акни.                                                                                                                     

Дејство:

  • Многу добра ефикасност и подносливост од кожа склона кон акни
  • Погоден за чувствителна кожа
  • SymSitive – иновативна активна состојка којашто делува на изворот на иритација на кожата
  • Ликохалкон A - екстракт од растението кинеска ликорица – помага за намалување на црвенилото и смирување на иритираната кожа
  • Серамиди - помагаат да се зајакне кожната бариера и да се намали загубата на вода

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Panthenol, Isopropyl Palmitate, Squalane, Tapioca Starch, Glyceryl Stearate Citrate, Behenyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Ceramide NP, 4-t-Butylcyclohexanol (Trans-Isomer), Dimethicone, Pentylene Glycol, Carbomer, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol.

Употреба: Нанесете наутро со лесна масажа, на чиста кожа на лицето и други засегнати зони. Избегнувајте ја областа околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се