EUCERIN DermoPure Матирачки крем-флуид за масна кожа, 50 мл

EUCERIN DermoPure Матирачки крем-флуид за масна кожа, 50 мл
1.168,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040476C
favorite_border

Опис на производот

Со 8-часовниот мат-ефект помага за регулирање на производството на себум и смирување на црвенилото, со што се враќа контролата над проблематичната кожа склона кон акни.

  • Многу добра ефикасност и подносливост од кожа склона кон акни
  • Помага за намалување на црвенилото и смирување на иритацијата
  • Погоден за чувствителна кожа

Активни компоненети:

  • Салицилна киселина со своето антибактериско и комедонолитичко дејство ефикасно помага за намалување и превенција на акнеичните промени на кожата
  • Ликохалкон A - екстракт од растението кинеска ликорица–помага за намалување на црвенилото и смирување на иритираната кожа
  • Технологија за регулирање на создавањето на себум

 Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Tapioca Starch, Glycerin, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Salicylic Acid, Carnitine, Decylene Glycol, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, PEG-150 Distearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете наутро со лесна масажа на чиста кожа на лицето и другите засегнати зони. Избегнувајте ја областа околу очите. Да не се користи за деца помлади од 8 години.

Да се чува на температура под 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се