EUCERIN DermoPure Медицински стик-коректор за проблематична кожа 2.5 г

EUCERIN DermoPure Медицински стик-коректор за проблематична кожа 2.5 г
679,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040481C
favorite_border

Опис на производот

  •     Медицински стик-коректор
  •     Ги прикрива акните и црвенилото
  •     Помага за смирување на иритациите
  •     Не ја замастува кожата

Пакување: 2.5 г

Содржина

Состав: диметикон, цетеарил бехенат, Ц12-15 алкил бензоат, октилдодеканол, силикаполибутен бутилен гликол, синтетски пчелин восок, бис-диглицерил полиациладипат-2, салицилна киселина, токоферил ацетат, триетоксикаприлилсилан, бисаболол, пентаеритритил, тетра-ди-т-бутил хидроксихидроцинамат, изостеарил себакат, алуминиум хидроксид, ЦИ 77891, ЦИ 77163, ЦИ 77491, ЦИ 77492, ЦИ 77499.

Употреба: Нанесете на засегнатите делови на кожата тенок слој, еднаш до три пати во денот. 

Внимание: не го нанесувајте на усните и избегнувајте ја зоната околу очите. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Да не се користи за деца помлади од 8 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се