EUCERIN DermoPure Серум за регенеративна нега 40 мл

EUCERIN DermoPure Серум за регенеративна нега 40 мл
1.168,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040480C
favorite_border

Опис на производот

 Регенеративна нега за масна кожа (серум)

  • Помага за почиста и мазна кожа со текот на времето
  • Многу добра ефикасност и подносливост од кожа склона кон акни
  • Некомедоген, не ги затвора порите

Иновација:

  • 10% Хидрокси комплекс - високоефикасна комбинација од ексфолирачки состојки (гликолна, салицилна и полихидроксилна киселина), која помага за обновување на кожата, отварање на порите и отстранување на мртвите клетки на кожата
  • Салицилната киселина со своето антибактериско и комедонолитично дејство ефикасно учествува во намалување и спречување на акнеичните промени на кожата
  • Ликохалкон А - екстракт од растението кинеска ликорица - со противвоспалителното дејство помага за смирување на иритациите на кожа

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycolic Acid, Dimethicone, Glycerin, Tapioca Starch, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sodium Hydroxide, Gluconolactone, PEG-40 Stearate, Salicylic Acid, PEG-150 stearate, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Panthenol, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете еднаш на ден, најдобро навечер, на чиста кожа. Избегнувајте ја областа околу очите. Да не се користи за деца помлади од 10 години. Може да се чувствува лесно пецкање.

Прекинете да го користите ако иритацијата продолжува. Производот може да ја зголеми чувствителноста на кожата на сонце.

Нанесувајте производ за заштита од сонце додека го користите серумот за регенеративна нега и една седмица после тоа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се