EUCERIN DermoPure Специјална понуда - Серум сo тројно дејство + гел за миење лице

EUCERIN DermoPure Специјална понуда - Серум сo тројно дејство + гел за миење лице
969,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053670C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN DermoPure Серум сo тројно дејство

DERMOPURE Серумот со тројно дејство ги намалува акните, го контролира масниот сјај на кожата и ги намалува дамките како последица од акни (постинфламаторни хиперпигментации), со дејство на основниот проблем - создавањето на меланин.

1. Дамки: Патентираниот Thiamidol ги редуцира упорните дамки како последица од акни и ја превенира нивната појава.
2. Акни: Салицилната киселина ефикасно ги редуцира акните, а Licochalcone A помага за превенција од нови акни.
3. Масен сјај: Себум-регулирачката технологија овозможува долготраен мат-ефект на кожата.

Формулата не е масна и е некомедогена (не ги затвора порите).

Пакување: 40 мл

 

EUCERIN DermoPure Гел за миење лице

  • Гел за миење лице за масна кожа
  • Нежно го отстранува вишокот на себум и дава мат - ефект на кожата
  • Одлична ефикасност и подносливост од кожа склона кон акни
  • Компатибилен е со препарати за третман на акни
  • Некомедоген

Активни состојки:

Активен површински комплекс за измивање (6% Ampho-Tenside), без сапун.

Пакување: 75 мл

Содржина

  • EUCERIN DermoPure Серум сo тројно дејство

Состав: вода, денатуриран алкохол, глицерин, тапиока старч, карбомер, салицилна киселина, изобутиламидо тиазолил резорцинол, децилен гликол, екстракт од корен од глицириза инфлата, пантенол, глукозилрутин, изокверцитрин, амониум акрилоилдиметилтаурат/ВП кополимер, пантолактон, натриум хидроксид, тринатриум ЕДТА, лимонска киселина, мирис.

Употреба: за надворешна употреба. Нанесете наутро или толку често колку што е неопходно. Избегнувајте ја зоната околу очите. Ефикасноста е поголема доколку го користите во комбинација со DERMOPURE Серумот со тројно дејство.

  • EUCERIN DermoPure Гел за миење лице

Состав: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Salicylic Acid.

Употреба: Намокрете го лицето, нанесете од гелот за миење на рацете и распенете.
Исплакнете со топла вода.
Пазете ги очите.
Да не се користи за деца под 8-годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се