EUCERIN DermoPure Тоник за масна кожа склона кон акни, 200 мл

EUCERIN DermoPure Тоник за масна кожа склона кон акни, 200 мл
853,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040484C
favorite_border

Опис на производот

Интензивно ја чисти проблематичната кожа, особено во Т-зоната и другите проблематични делови.

Формулата со млечна киселина помага да се отворат порите, без да ја исуши кожата.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol Denat, Butylene Glycol, Poloxamer 124, Lactic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hydroxide, Glyceryl Caprylate, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Натопете памучен тампон и нежно исчистете ја засегнатата кожа.
Не се измива.
Користете нов тампон за секое чистење.
Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се