EUCERIN DermoPure Заштитен крем-флуид со СПФ 30, 50 мл

EUCERIN DermoPure Заштитен крем-флуид со СПФ 30, 50 мл
1.121,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051829C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin® DERMOPURE Заштитен крем-флуид со СПФ 30 е последна иновација во линијата наменета за масна и проблематична кожа.

Производот делува на трите основни проблеми:
1. Хиперпигментни дамки: СПФ 30 UVA/B филтрите заштитуваат од потемнување на дамките кои се последица од акни, а под дејство на сонцето (постинфламаторни хиперпигментации) и превенираат појава на нови дамки.
2. Акни: Антибактерискиот декандиол помага да не се појавуваат воспалителни акнозни промени, а Licochalcone A ги смирува иритациите на кожата.
3. Масен сјај: Себум-регулирачката технологија овозможува долготрајно чувство на сува кожа и мат-ефект.

Формулата не е масна и е некомедогена.                    

Дерматолошките проучувања докажуваат многу добра подносливост и ефикасност на кожа склона кон акни, како и со дамки како последица од акни.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, денатуриран алкохол, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, Ц12-15 алкил бензоат, бутил метоксидибензоилметан, дибутил адипат, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, силика, етилхексил триазон, фенилбензимидазол сулфонска киселина, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, бехенил алкохол, цетеарил алкохол, копернициа церифера цера, силика диметил силилат, децилен гликол, карнитин, екстракт од корен од глицириза инфлата, глицерин, диметикон, карагинен, хидроксипропил метилцелулоза, ксантан гума, натриум стеароил глутамат, натриум хидроксид, натриум хлорид, тринатриум ЕДТА, хидроксиацетофенон, феноксиетанол, етилхексилглицерин.

Употреба: за надворешна употреба. Нанесете наутро или толку често колку што е неопходно. Избегнувајте ја зоната околу очите. Ефикасноста е поголема доколку го користите во комбинација со DERMOPURE Серумот со тројно дејство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се