EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за лице СПФ 30, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за лице СПФ 30, 50 мл
1.945,00 ден.
1.556,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
043426C
favorite_border

Опис на производот

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува, заради што на кожата се оформуваат брчки и таа изгледа постаро.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. ПОПОЛНУВА: високо- и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат за пополнување на брчките
  2. СТИМУЛИРА: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува од слободни радикали
  3. ЗАШТИТУВА: еноксолон ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

СПФ 30 + UVA заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно го превенираат предвременото стареење на кожата предизвикано од УВ зраците, продлабочувањето на брчките и ја заштитуваат кожата од слободните радикали.

Резултат: Против дејство на процесот на стареење. За мазна и сјајна кожа со помлад изглед.

Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Вода, глицерин, денатуриран алкохол, Ц12-15 алкил бензоат, бутил метоксидибензоилметан, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, етилхексил салицилат, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, цетеарил алкохол, дибутил адипат, етилхексил триазон, фенилбензимидазол сулфонска киселина, тапиока старч, бехенил алкохол, натриум хијалуронат, глицерил стеарат, натриум стеароил глутамат, глицин соја екстракт од никулци, ксантан гума, натриум хидроксид, натриум хлорид, карбомер, акрилати/Ц10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, диметикон, тринатриум ЕДТА, етилхексилглицерин, феноксиетанол, БХТ, мирис.

Употреба:

  • За надворешна употреба
  • Нанесете наутро на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето
  • Масирајте нежно за да се впие во кожата
  • Избегнувајте контакт со очите
  • За најдобри резултати препорачуваме да го користите во комбинација со Eucerin Hyaluron-Filler концентрат, Eucerin Hyaluron-Filler крем за околу очи со СПФ 15 и Eucerin Hyaluron-Filler ноќен крем
  • Ако е потребна дополнителна заштита од сонце, користете го во комбинација со Eucerin крем-флуид за лице за заштита од сонце и контрола над фотостареење СПФ 50.

Да се чува на температура до 25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се