EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за нормална и комбинирана кожа со СПФ 15, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за нормална и комбинирана кожа со СПФ 15, 50 мл
2.027,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018080C
favorite_border

Опис на производот

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3 х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. ПОПОЛНУВА: високо - и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрира кожата и помага во пополнување на брчките
  2. СТИМУЛИРА: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали
  3. ЗАШТИТУВА: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

СПФ 15 + УВА заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од УВ зраците, продлабочување на брчките и ја заштитуваат кожата од штетното дејство на слободните радикали.

Резултатат: противдејство на процесот на стареење. За помлад изглед, мазна и сјајна кожа.

Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Dicaprylyl Carbonate, Isodecyl Neopentanoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Methylpropanediol, Propylheptyl Caprylate, Alcohol Denat., Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetearyl Alcohol, Distarch Phosphate, Behenyl Alcohol, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Tocopherol, Tapioca Starch, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum.

Употреба: нанесете наутро на лицето, вратот и деколтето со нежни масажни движења. Избегнувајте ја деликатната зона околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се