EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity 3D Серум, 30 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity 3D Серум, 30 мл
2.193,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048680C
favorite_border

Опис на производот

Серумот покажува троен подмладувачки ефект:

  • Борба против брчки - формулата содржи високо- и нискомолекуларна хијалуронска киселина коишто помагаат за измазнување на длабоките брчки
  • Подобра еластичност - иновативната активна состојка арктиин помага да се забрза регенеративниот процес на колаген во кожните клетки
  • Против дамки кај возрасна кожа - состојката Thiamidol ефикасно ги намалува дамките на возрасната кожа и при редовна употреба помага да се спречи нивното повторно појавување
  • Првите видливи резултати се после две седмици

Резултат: Кожата е постегната, брчките се пополнети, а тенот рамномерен. Дерматолошките проучувања докажуваат добра подносливост и ефикасност на кожата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Octocrylene, Alcohol Denat., Isopropyl Palmitate, Cetearyl Isononanoate, Distarch Phosphate, Methylpropanediol, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol, Sodium Hyaluronate, Arctium Lappa Fruit Extract, Glucosylrutin, Isoquercitrin, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Tocopherol, Dimethicone, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Chloride, Glyceryl Stearate, Sodium Polyacrylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum.

Употреба: Нанесете на добро исчистено лице, пред нанесување на хидратантната нега.

Нанесувајте производи коишто содржат Thiamidol најмногу 4 пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се