EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Дневен крем со СПФ 15, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Day Cream SPF 15 69675 dneven krem so hijaluronska kiselina
EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Дневен крем со СПФ 15, 50 мл
1.944,00 ден.
1.361,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040877C
Online only
Акција само online, поради краток рок! Рокот на траење е до 30.08.2024
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Дневен крем за лице со СПФ 15.

  • За секој тип на кожа

Подобрување на напредните знаци на стареење на кожата:

  • Комплексот колаген-еластин, комбинација од арктиин и креатин, го реенергизира производството на колаген и ја зголемува еластичноста на кожата.
  • Дерматолошки докажаниот Thiamidol ги осветлува возрасните дамки (први видливи резултати после 2 недели)
  • Формулата со долго и кратковерижна хијалуронска киселина ја хидрира кожата и помага за пополнување дури и на длабоките брчки од внатре кон надвор
  • СПФ 15 + УВА заштита ефикасно заштитуваат од предвремено стареење на кожата и продлабочување на брчките предизвикани од УВ зраците.

Резултат: За помазна и посјајна кожа, со видно помлад изглед.

  • Дерматолошките проучувања докажуваат: добра кожна подносливост и ефикасност

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Octyldodecanol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Methylpropanediol, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Phenyl-benzimidazole Sulfonic Acid, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Dicaprylyl Ether, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Behenyl Alcohol, Distarch Phosphate, Sodium Hyaluronate, Arctium Lappa Fruit Extract, Creatine, 1-Methylhydantoin-2 Imide, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol (Thiamidol®), Tocopherol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Trisodium EDTA, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum.

Употреба: Нанесете наутро со нежни масажни движења, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Избегнувајте контакт со очите.

Нанесувајте производи за лице коишто содржат Thiamidol, најмногу 4 пати на ден. Да не се чува над 25°С. За надворешна употреба. 

За да постигнете најдобри резултати ви препорачуваме да го користите Hyaluron Filler + Elasticity дневниот крем во комбинација со Hyaluron Filler + Elasticity ноќен крем и Eucerin Hyaluron Filler + Elasticity 3Д серум.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се