EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Крем за лице со СПФ 30, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Крем за лице со СПФ 30, 50 мл
2.027,00 ден.
1.419,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048055C
favorite_border

Опис на производот

  • Дневен крем со СПФ 30
  • За секој тип на кожа
  • За нега на зрела кожа
  • При загуба на еластичност и појава на брчки
  • Некомедоген

СПФ 30 +УВА заштита: ефикасно заштитува од предвременото стареење на кожата и од продлабочување на брчките, предизвикани од дејството на УВ-те зраци.

Одлична основа за шминка.

Подобрена еластичност: Арктиинот го забрзува процесот на обновување на колагенот во кожните клетки. Кожата е постегната и еластична.

Сјајна кожа: Формулата со масло од бел трн интензивно ја хидрира и ја прихранува кожата. Кожата е посвежа и сјајна.

Помалку брчки: Формулата со кратко - и долговерижна хијалуронска киселина видно ги намалува дури и длабоките брчки.

Дерматолошките проучувања докажуваат: Многу добра подносливост и ефикасност на кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetearyl Alcohol, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Triazone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Tapioca Starch, Behenyl Alcohol, Silybum Marianum Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Arctium Lappa Fruit Extract, Glyceryl Stearate, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Trisodium EDTA, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum.
 

Употреба: За надворешна употреба.
Нанесете со лесна масажа наутро, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.

Чувајте го производот на температура до 25°C.
Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се