EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Крем за околу очи со СПФ 15, 15 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Крем за околу очи со СПФ 15, 15 мл
1.741,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046346C
favorite_border

Опис на производот

При загубена еластичност и длабоки брчки околу очите, со СПФ 15 + УВА заштита.

Дејство: Ја подобрува еластичноста на кожата и ги намалува брчките.

  • Без мирис
  • Докажана подносливост од кожата
  • Офталмолошки тестиран
  • Погоден при употреба на контактни леќи

Уникатната комбинација од арктиин и олигопептиди помага да се забрза производството на колаген на клеточно ниво. Високо и нискомолекуларната хијалуронска киселина видно го помага пополнувањето на длабоките брчки.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, Hydrogenated Coco-Glycerides, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Synthetic Beeswax, Behenyl Alcohol, Methylpropanediol, Glyceryl Stearate Citrate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Stearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Arctium Lappa Fruit Extract, Pimpinella Anisum Fruit Extract, Carbomer, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol.

Употреба: За надворешна употреба. Нанесете наутро и навечер на чиста кожа околу очите. Избегнувајте контакт со очите.

Чувајте го на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се