EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Крем за раце, 75 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Крем за раце, 75 мл
984,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050142C
favorite_border

Опис на производот

  • Со Thiamidol и СПФ30

  • Видно го намалува интензитетот на бојата на пигментните дамки на кожата на рацете, а со редовна употреба ефектот е сѐ подобар

  • Брзо се впива и овозможува добра 24-часовна хидратација на кожата

  • СПФ30 овозможува дополнителна заштита од појавата на идни пигментни дамки, предизвикани од сонцето

  • Првите резултати се после 2 седмици редовна употреба

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: вода, цетеарил алкохол, денатуриран алкохол, бутил метоксидибензоилметан, глицерин, Ц12-15 алкил бензоат, кокоглицеридес, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, дибутил адипат, етилхексил салицилат, етилхексил триазон, глицерил стеарат, бутироспермум паркии бутер, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, фенилбензимидазол сулфонска киселина, изобутиламидо тиазолил резорцинол, натриум хијалуронат, арктиум лаппа овошен екстракт, тапиока старч, стеарил алкохол, каприлил гликол, натриум стеароил глутамат, натриум хидроксид, ксантан гума, натриум хлорид, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроцинамат, тринатриум ЕДТА, феноксиетанол, парфем.

Употреба: За надворешна употреба. Нанесувајте производи коишто содржат Thiamidol, најмногу 4 пати во текот на 1 ден. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се