EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Rose Дневен крем за сјајна кожа СПФ 30, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Rose day cream for all skin tipes 63803 roze krem za lice
EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Rose Дневен крем за сјајна кожа СПФ 30, 50 мл
2.038,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055626C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Rose Дневен крем за сјајна кожа СПФ 30.

  • За свеж изглед и сјај на кожата
  • За секој тип на кожа
  • Со светло розева нијанса на кремата, којашто наутро дава свежина на уморниот тен на кожата
  • Ја подобрува еластичноста: комплексот колаген-еластин е моќна комбинација од арктиин и креатин, којашто го реенергизира производството на колаген и ја зголемува еластичноста на кожата
  • Ги редуцира возрасните дамки: дерматолошки докажаниот Thiamidol ги редуцира возрасните дамки (први видливи резултати после 2 седмици)
  • Ги пополнува брчките: формулата со високо и нискомолекуларна  хијалуронска киселина ја хидрира кожата и ги пополнува дури и најдлабоките брчки
  • СПФ 30 + UVA заштита заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од УВ-те зраци, како и од продлабочување на брчките

Резултат: Моментен природен сјај на кожата.
Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и ефикасност.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Behenyl Alcohol, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Triazone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Tapioca Starch, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Sodium Hyaluronate, Arctium Lappa Fruit Extract, Creatine, 1-Methylhydantoin- 2-Imide, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol (Thiamidol), Xanthan Gum, Sodium Chloride, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate, Sodium Hydroxide, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Dimethicone, Trisodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum, CI 77891, CI 77491.

Употреба: Максимум 4 нанесувања на производи за лице со Thiamidol на ден.

Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се