EUCERIN Hyaluron-Filler Хидратантен спреј со хијалуронска киселина 150 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Хидратантен спреј со хијалуронска киселина 150 мл
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048054C
favorite_border

Опис на производот

Иновацијата со 3 х ЕФЕКТ:

  1. СМИРУВА
  2. ХИДРИРА
  3. ОСВЕЖУВА

Брза и долготрајна хидратација. Смирува иритации. Без мирис.

Дерматолошките проучувања докажуваат: висока ефикасност дури и при чувствителна кожа.

  • Ја смирува иритацијата предизвикана од сувост на кожата

  • Брзо се впива

  • Без мирис

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: вода, бутилен гликол, натриум хијалуронат, глицерин, глицерил глукозид, пантенол, пантолактон, аргинин ХЦЛ, натриум цитрат, лимонска киселина, тринатриум ЕДТА, натриум хидроксид, 1,2-хексанедиол, феноксиетанол.

Употреба: За надворешна употреба. Прскајте од спрејот од 20 см растојание и нанесете фин слој. Користете го во било кое време на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Оставете до 2-3 минути да се впие во кожата, потоа нежно отстранете го остатокот. Избегнувајте контакт со очите!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се