EUCERIN Hyaluron-Filler Крем за околу очи со СПФ 15, 15 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Крем за околу очи со СПФ 15, 15 мл
1.741,00 ден.
1.393,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
007564C
favorite_border

Опис на производот

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. ПОПОЛНУВА: високо- и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките
  2. СТИМУЛИРА: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали
  3. ЗАШТИТУВА: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

СПФ 15 +УВА заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од УВ зраците, продлабочување на брчките и ја заштитуваат кожата од штетното дејство на слободните радикали.

Резултатат: противдејство на процесот на стареење. За помлад изглед, мазна и сјајна кожа.       

  • Офталмолошки е тестиран
  • Без додатоци за мирис
  • Погоден при употреба на контактни леќи

Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Пакување: 15 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Synthetic Beeswax, Methylpropanediol,
Behenyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Octyldodecanol, Stearyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetyl Palmitate, Distarch Phosphate, Glyceryl Stearate Citrate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Hyaluronate,
Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Xanthan
Gum, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol,
Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol.

Употреба: Нанесете со лесна масажа на чиста кожа во зоната околу очите.

Избегнувајте директен контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се