EUCERIN Hyaluron-Filler Ноќен крем, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Night Cream 63486 noken krem so hijaluronska kiselina
EUCERIN Hyaluron-Filler Ноќен крем, 50 мл
2.127,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007563C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN Hyaluron-Filler Night cream Ноќен крем за лице.

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. Пополнува: високо и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките
  2. Стимулира: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали
  3. Заштитува: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

Концентрираниот декспантенол ги зајакнува сопствените регенеративни процеси на кожата во текот на ноќта.

Резултатат: Противдејство на процесот на стареење. За мазна и сјајна кожа со помлад изглед.

Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Isopropyl Palmitate, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Octyldodecanol, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Behenyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Tocopherol, Pantolactone, Distarch Phosphate, Xanthan Gum, Citric Acid, Dimethicone, Trisodium EDTA, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum.

Употреба: Нанесете навечер на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ја деликатната зона околу очите. За надворешна употреба.

За надворешна употреба. Да се чува на температура до 25°С. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се