EUCERIN Hyaluron-Filler Ноќен пилинг и серум, 30 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Ноќен пилинг и серум, 30 мл
2.311,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044093C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

3х ЕФЕКТ:

  1. ПОПОЛНУВА
  2. ОБНОВУВА
  3. РЕГЕНЕРИРА 

Иновација со двојно дејство:

  • Бел контејнер: формула со ефикасен AHA комплекс, којшто нежно ја ексфолира кожата во текот на ноќта. Глицин-Сапонин, којшто го помага природното производство на хијалуронска киселина во дермалниот слој на кожата.
  • Сребрен контејнер: содржи високомолекуларна хијалуронска киселина и 40 пати помала нискомолекуларна (во споредба со високомолекуларната хијалуронска киселина) хијалуронска киселина. Тие состојки помагаат за пополнување дури и на длабоките брчки.

Резултат: Почисти пори, посјајна и мазна кожа

Дерматолошките иследувања докажуваат: добра ефикасност и подносливост од кожата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Glycolic Acid, Dimethicone, Tapioca Starch, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Distarch Phosphate, PEG-40 Stearate, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Germ Extract, Gluconolactone, Panthenol, Lactic Acid, PEG-150 Distearate, Carbomer, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба:

  • Нанесете еднаш дневно, навечер, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето
  • Притиснете го диспензерот на средина, на означениот дел, за да истиснете оптимална комбинација од двете формули
  • Помешајте ги двете формули на раката и нанесете на лицето
  • Избегнувајте близок контакт со очите

За најдобри резултати користете го во комбинација со други производи од линијата Eucerin Hyaluron-Filler.

Производот може да ја зголеми чувствителноста на кожата. Затоа додека го користите Eucerin Hyaluron-Filler Ноќниот пилинг и серум, не заборавајте секојдневно да нанесувате дневен крем со најмалку SPF 30, како и 1 седмица после прекин на истиот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се