EUCERIN Hyaluron-Filler Серум за намалување на порите, 30 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Серум за намалување на порите, 30 мл
1.338,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049995C
favorite_border

Опис на производот

3 х ЕФЕКТ

Иновацијата: Ултралесната и немасна формула помага во борбата со првите знаци на стареење:

  1. Високо и нискомолекуларната хијалуронска киселина видно помагаат за пополнување на брчките.
  2. Гликолната и млечната киселина помагаат за намалување на порите за почист изглед на кожата.
  3. Антиоксидантите се предлагаат за секојдневна заштита од оксидативен стрес.

Резултат: Кадифено мазна и сјајна кожа, со помлад изглед.

Дерматолошките проучувања докажуваат: подносливост од кожата и многу добра ефикасност.

  • Погоден за секој тип кожа, како и за кожа склона кон акни

  • Немасна текстура, брзо се впива

  • Одлична основа за шминка

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, денатуриран алкохол, глицерин, млечна киселина, гликолна киселина, натриум хидроксид, натриум хијалуронат, глукозилрутин, изокверцитрин, натриум аскорбил фосфат, лимонска киселина, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, тринатриум ЕДТА, мирис.

Употреба: За надворешна употреба. Нанесете 1-2 пати дневно на чисто лице, пред нанесување на хидратантниот крем. Повеќе информации во внатрешниот дел на опаковката.

ВНИМАНИЕ: Може да се појави лесно чувство на печење. Не го нанесувајте на иритирана кожа. Прекинете да го користите ако се јави иритација; консултирајте се со лекар ако иритацијата продолжува; избегнувајте контакт со очите. Производот содржи алфа-хидрокси киселини коишто можат да ја зголемат чувствителноста на кожата кон сонцето и особено можноста за сончеви изгореници. Нанесувајте производ за заштита од сонце, носете соодветна заштитна облека и ограничете го изложувањето на сонце додека го користите овој производ, како и 1 седмица потоа.

Да се чува на температура до 25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се